Adil Maviş

Pratik NLP Nedir?

NLP, Dünyada en yaygın kişisel gelişim programıdır. Dilbilimci Richard Bandler ve Matematikçi John Grinder’in birlikte geliştirdiği nörofizyoloji biliminden yararlanarak insan algısının iletişimi nasıl etkilediği ve davranış kalıplarının tesadüfen ortaya çıkmadığını ve sinir sisteminin de bir bilgisayar gibi programlanabileceğini göstermişlerdir. Zihin kontrol bilimi olarak da bilinir.

Etkinliğimize Az Kaldı

Aşağıdaki Butona Tıklayarak Ön Kayıt Oluşturabilirsiniz

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Eğitimimiz Başlamıştır

Pratik NLP Nedir?

NLP, Dünyada en yaygın kişisel gelişim programıdır. Dilbilimci Richard Bandler ve Matematikçi John Grinder’in birlikte geliştirdiği nörofizyoloji biliminden yararlanarak insan algısının iletişimi nasıl etkilediği ve davranış kalıplarının tesadüfen ortaya çıkmadığını ve sinir sisteminin de bir bilgisayar gibi programlanabileceğini göstermişlerdir. Zihin kontrol bilimi olarak da bilinir.

Etkinliğimize Az Kaldı

Aşağıdaki Butona Tıklayarak Ön Kayıt Oluşturabilirsiniz

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Eğitimimiz Başlamıştır

NLP’nin Açılımı Nedir?

‘Nöro’ yahut ‘’Neuro’, tecrübelerinin bilinçli yahut bilinçsiz bir düşünceye dönüştürüldüğü nörolojik sisteme atıfta bulunulur.

‘Linguistik’ yahut ‘Dilbilim’, insanların aralarında nasıl iletişim kurduklarını ve dilin deneyimlerini anlamlı hale getirerek nasıl kullanıldığını ifade eder.

‘Programlama’, düşünce ve davranışın kodlanabildiği ve sonuç olarak yeniden üretilebileceği temel NLP kavramını ifade eder.

HEFT Uygulayıcı Programı İçeriği Nedir?

Program Kazanımları Nelerdir?

Çoğu zaman insan kendi kendini yönettiğini sanır ama aslında başkasının yönlendirmesine ve yönetmesine açıktır. Kafasıyla bir amaca doğru yönelirken, gönlü hiç fark ettirmeden onu bir başka yöne sürükler. Bu programda zihnin çalışma prensiplerini ve anlama/anlaşılma konusunda ustalaşacaksınız. Bilinçaltı zihnin yeniden programlanma dilini ve uygulamalarını göreceksiniz. Kişilerin düşünce sistemlerini ve başarılarını modelleyebilecek temel bilgileri öğreneceksiniz.

NLP Eğitimi İçinde Görülen Başlıklar Neler?

4 Temel İlke, varsayımları, başarı ilkeleri, iletişim ilkeleri, zihin modeli, temsil sistemleri, hedef belirleme, meta model, çapa atma, kişisel geçmişi değiştirme, çapa atma, 6 adımda yeniden çerçeveleme, TOTE modeli.

Program Süresi ve Kaynakları Nelerdir?

Pratik NLP toplam 20 saattir, NLP pratisyenlik kursu 60 saatte verilirken bu program süzgeçten geçirilerek günlük kullanıma uygun 20 saate indirgenerek sunulacaktır. Dünyanın en çok tercih edilen kişisel gelişim programı kabul edilir ve bu konuda kendinizi geliştirebileceğinize katkı sağlayacak pek çok kaynak paylaşılacaktır.

Hipnotik olumlamalardan yararlanarak duygu boşalımını sağlayan HipnotikEFT, her rahatsızlığın bir veya birden fazla duygusal kökü olduğu tezine dayanır. Bu duygulara ulaşmak ve onları sağaltmak bedensel tutulumları da boşaltarak özgürleştirir. Bilimsel kanıtları henüz tıp otoriteleri tarafından onaylanmasa da birkaç dakikalık uygulamaların bile uzun süren rahatsızlıklarda katkı sağladığı gözlemlenmektedir

Zihinsel karmaşalarımız, konsantrasyon bozukluğu, stres kökenli sorunlar, korku, bağımlılıklar, uyku düzensizlikleri, aşırı mutsuzluk, karşı cinse bağlanamama, güvensizlik, konuşma korkusu, utangaçlık gibi duygu temelli sorunlar HEFT ile çözülebilir.

Olumlama ve telkinlerin gücünden de yararlanılır. Hipnotik fenomenlerle EFT’nin çok hızlı etkileri birleştirilmiş daha hızlı ve kalıcı etki eder. HipnotikEFT’de bu süreci daha da verimli geçirmenizi ve içselleştirmenizi kolaylaştırır.

“Hastalar kendi bilinçaltları ile uyumu yitirdikleri için hasta olurlar. Hastalar aşırı programlamadan geçmiş insanlardır – dış programlama o kadar fazladır ki kendi benlikleriyle bağlantıları kopmuştur. Hastalık olarak gördüğümüz veya bedenimizi sıkıştıran duygular olarak ortaya çıkmıştır. Bunun yarattığı mutsuzluk ile hastalık iç içe geçerek bizi iyi halimizden uzaklaştırır. Bu durumda HipnotikEFT daha mutlu olmayı dış kaynaklardan değil de iç kaynaklarımızı revize ederek daha hızlı iyileşeceğimize inanıyoruz.

Birine ihtiyaç duymadan kendi kendinize öğrenip kendinize uygulayabilirsiniz. Köklü ve travmatik sorunlarla karşılaştığınızda kendi kendinize çalışmanın yanında profesyonel bir destek almanız da önerilecektir.

Eğitim zoom üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca eğitimi tekrar izleyerek pekiştirilmesi için 45 gün eğitim kaydı izlemeye açıktır. Kişinin kendini geliştirebileceği zengin bir arşiv ücretsiz verilir.

18 yaşın üstünde kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

Program bir başkasına ihtiyaç duymadan kendi kendinize uygulamayı öğretiyor. Ancak profesyonel bir uygulayıcı olmak için uygulayıcı & mentörlük ve süpervizörlük eğitimini ayrıca almanız gerekmektedir.

Programımız toplam 12 saatte, dört günde tamamlanır. Eğitim günleri Cuma-C.tesi TR Saatiyle 21.00-00.00 arasında Zoom üzerinden canlı interaktif şekilde gerçekleştirilecektir.

Program katılımcıları kendi zayıf noktalarını nasıl bulacaklarını kolayca öğrenip ve üzerine çalışmaya başlayabilir. Teorik uygulamalar kısa tutulur pratik uygulamalara ağırlık verilir. Eğitimi tamamlayan ve daha fazla pratik yapmak isteyenlere 4 oturumluk pratik grubumuz ayrıca müracaat edebilirler.

Daha Fazla Bilgi İçin Kaydolun

Sevdiklerin ile iletişim kaliten artacak ve bu farkındalık bu ilişkileri daha verimli hale getirecek.

  Size Ulaşalım

  Form gönderildikten 24 saat içerisinde sizinle iletişime geçeceğiz

  Hipnotik Dil Kalıpları Tanıtım Semineri Ön Kayıt

  HDK Ücretsiz Tanıtım Seminerine ön kaydınızı oluşturuyorsunuz. Yönleneceğiniz sayfada eğitime indirimli kayıt olabiilirsiniz.

  Ücretsiz seminere katılabilmek için doğru iletişim bilgilerini girdiğinizden emin olun. Kişisel bilgileriniz KVKK Kapsamında %100 güvendedir. 

  Bilgi Al
  Merhabalar Pratik NLP Eğitimi hakkında bilgi almak isterseniz, istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz:)